Krywa Chata

Tel. +48 504 006 117, tel. +48 727 997 700, e-mail: infokrywachata@gmail.com

Bieszczady – treking zimowy

23.02.2019 · 14:34

Um… treking zimą po bieszczadzkich połoniach … cóż może się z tym równać !!! To jak magia… w słoneczny dzień, przy lekkim mrozie wszystko nabiera bajkowego wyglądu. Połonina Welińska, Połonina Caryńka, Małe, Duże Jasło, Mała i Wielka Rawka, Tarnica … gdziekoliwie nie skierujecie swoich stóp możecie być pewni nieziemskich widoków. Nieziemskich bo zwykły śmiertelnik wierzę nie mógłby „namalować” czegoś równie pięknego.  Wędrówka po zaśnieżonych, bieszczadzkich szlakach, wąziutką ścieżką, uważając by nie zboczyć z  trasy (bo odrazu zapadamy się po pas w śniegu), z tymi wszystkimi emocjami, wzruszeniami serca, achami i echami… Niebo zimą, w górach ma błękitniejszy odcień błękitu… to jak być u progu nieba odwiedzając anioły. Z Krywej Chaty możecie śmiało ruszać na najbliższy naszej drewnianej chacie  szlak: Małe i Duże Jasło (1153 m n.p.m.). Gwarantuję, że warto a panorama ropocierająca się ze szytu wynagradza wszelki trud. Ale można też troszeczkę dalej … z Przełęczy Wyżna (872 m n.p.m) w Bieszczadzkim Parku Narodowym  prosto w górę … do Chatki Puchatka (1232 m n.p.m.) , która o tej porze roku wygląda jak polukrowana śniegiem, błyszczy i mieni się na Połoninie Wetlińskiej. Zachody i wschody słońca z każdych z tych mijesc to widok zapierający dech a przy inwresji, która zimą w Bieszczadach często się zdarza to i Tatry ujrzycie :-) Więc ruszajcie w drogę! I pamiętajcie … w górach nie schodź ze szlaku ;-) I wiecie co jest najfajniesze? Że można tak o każdej porze roku bo Krywa Chata  funkcjonuje cały czas i czeka na Was … :-)

 

!!! BANNERY

23.02.2019 · 12:02

http://atvbieszczady.pl

 

 

Wszystko płynie (panta rhei)…

12.01.2019 · 21:45

Kiedy w kominku ogień wesoło igra a za oknem biało przychodzą myśli nostalgiczne  :-). Podsumowania, czas obietnic…bilansów. Ale czy warto wracać do „wczoraj”? Wczoraj już nie ma, przepadło… zostało tylko w laptopie, na karcie pamięci, powerbanku… Wiosna, lato, jesień, zima tyle mi się przypomina… parafrazując słowa piosenki  :-).  Muszę tu przeprosić za tak długą zwłokę… ale? No właśnie. Każdego dnia tyle się dzieje. 365 dni przeleciało z prędkością światła, z obiegiem słońca wokół Ziemi… Kiedy?! Jak? Gdzie?!  Dopiero pachniało kwiatami jabłoni, buczało brzęczeniem pszczół, grzmiało rykiem byków i … cisza… Ziemia odpoczywa okryta metrową pierzyną białego puchu. Lubię…  tak lubię ten stan kiedy nic nie muszę, dokładam drzewo do kominka, mam czas na książkę, na kocie pieszczoty, na marzenia, kolejne plany, na wyczekiwanie :-) I na wdzięczność … :-) I tego Wam życzę… czasu na dopieszczanie siebie :-)

 

Zimowo… bieszczadowo.

06.03.2018 · 14:40

Po krótkotrwałych kaprysach dała sie namówić i jest! Zima jak się patrzy! Słońce, mróz, śnieg, lodospady, oblodzone rzeki, kryształowe szadzie i wszystko co z tematem Zimy się kojarzy. Więc korzystamy. Śmigamy na biegówkach po (śmiem przypuszczać) jednych z najpiękniejszych tras w Polsce . Na torach kolejki wąskotorowej, niczym parowozy :-). Nowe „tory-ślady”, super przygotowane, od wioski do wioski: od Krywej Chaty do Cisnej lub Wetliny, albo z Wetliny do Cisnej… jak kto woli :-) Lekko z górki, lekko pod górkę . Uwierzcie mi … kto po raz pierwszy skosztował tego  nie zaprzestanie na jednym razie… :-) Trasa jest przepiękna!!! I Można wciąż korzystać… zima nie odpuszcza. Śniegu pod dostatkiem. Kto żyw niech się spieszy, progi Krywej Chaty otwarte. Naprawdę warto się ruszyć, bo następna taka okazja dopiero za rok :-)

Zimowa ciuciubabka.

05.02.2018 · 20:32

Oj bawi się ta zima w tym roku z nami w ciuciubabkę… raz jest innym razem znika by znowu pojawić się ze zdwojoną siłą. Nie wiem chwilami co mówić bo aż zatyka z wrażenia… Mowa jest srebrem a milczenie złotem… bo co tu mówić kiedy za oknem nieopisane piękno w najczystszej postaci… Śnieg, śnieżek, śniegunio, puszek biały, idealny na biegówkowe wędrówki. Nieustannie wyrażam zachwyt połączony ze zdumieniem… ze szczęściem, że mogę być częścią tego kawałka nieba, że oddycham pełną piersią czystym, zdrowym powietrzem, że energia rozpiera, że każdy taki spacer to eksplozja endorfin. Że nawet jeśli po raz n-ty po tych samych szlakach to jednak inaczej za każdym razem. Nogi same niosą.  I to wszystko tak po prostu  z progu… :-)

Anna i Tomasz Kudełka, 38-608 Wetlina, Krzywe 7, tel. +48 504 006 117, tel. +48 727 997 700, e-mail: infokrywachata@gmail.com